Sıkça Sorulan Sorular

Başvurular hangi tarihte ve nasıl yapılacak? Kimler başvurabilecek?

Başvurular 15 Aralık - 15 mart tarihleri arasında web sayfamız üzerinden başvuru kayıt formu ile yapılacaktır. Başvuru kayıt formu doldurmaksızın yapılan başvurular geçerli olmayacaktır. Kayıt için okulunuzdaki sınıf rehber  öğretmeninizden destek alabilirsiniz. Başvuru Kayıt Formuna ulaşmak için sitenin sol altta yer alan bağlantı noktasına tıklayınız.

 

 

 

Yarışma kitaplarını nasıl temin edebilirim?

Sayfamızda kitaplar menüsü altında yer alan kitap temin yerlerinden istediğiniz yarışma kitabını temin edebilirsiniz.

Yarışma ne zaman, nerede ve nasıl yapılacak?

Yarışma tüm kategorilerde 10.05.2018 Perşembe  günü Devrek Hamidiye Anadolu Lisesinde yapılacaktır ( Başvuru yoğunluğunda sınav yeri ve saati düzenlenerek cep telefonlarından bilgi verilecektir).Devrek Okuyor kitap okuma yarışması Devrek ilçemizde düzenlenmektedir.

Başvurumun başarılı bir şekilde gerçekleştiğinden nasıl emin olabilirim?

Sayfamızda Başvuru menüsünde yer alan başvuru sorgulama formunu kullanarak başvurunuzu doğrulayabilirsiniz.

Yarışmaya nerede katılacağımı nasıl öğreneceğim?

Sınav giriş belgeleriniz okuduğunuz okula gönderilecektir. Veliler ve Yüksekokul öğrencileri Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi'ni ((0372) 556 10 22) arayarak , 05308734967 telefon numarasına whatsapp , SMS yoluyla iletişeme geçip öğrenebilirler. Veli düzeyinde sınava katılanlar ile Yüksekokul öğrencileri sınav giriş kartlarını Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi'nden 3 mayıs 2018 den itibaren alabilirler.

Yarışmaya gelirken yanımda neler bulundurmalıyım?

Yarışmaya gelmeden önce sayfamızdan alacağınız yarışma giriş belgesi ve nüfus cüzdanınızı yanınızda getirmelisiniz. Ayrıca yarışmada kalem, silgi, kalem traş, su, şeker gibi kullanacağınız şeyleri yanınızda bulundurmalısınız.

Yarışma sonuçlarını nasıl öğreneceğim?

14 Mayıs 2018 tarihinde , sonuç sorgulama ekranını kullanarak her yarışmacı sonucu öğrenebilecektir. 

Ödüller ne zaman verilecektir?

Ödül töreni 17.05.2018 Tarihinde yapılacaktır. Yeri ve zamanı sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

Yarışmada çıkacak sorulara benzer sorular var mı?

Sayfamızda yarışma hakkında menüsü altında örnek soru tipleri yayınlanmıştır.Yazarlar hakkındada sorular sorulacaktır.

Yarışmaya katılım ücreti var mı?

Yarışma tamamen ücretsizdir. Yarışma kitaplarını kitap temin yerlerinden  temin edebilirsiniz. (bakınız, kitap menüsü/kitap temin yerleri).

Başvuruda sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Başvuru esnasında yaşadığınız tüm sorunlar için 0 530 873 49 67 nolu telefondan yardım ve destek alabilirsiniz. Ayrıca kitaplar menü başlığı altında bulunan kitap temin yerlerine ulaşabilir, Ayrıca öğretmenlerinizden destek alabilirsiniz. Sayfamızdan görüş ve öneriler kısmındanda online bize yazabilirsiniz.

Okulumu listede bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Okulunuz listede yer almıyorsa görüş ve öneriler kısmında okulunuzun adını mesaj atmanız yeterli olacaktır. En kısa sürede okulunuz listeye eklenecektir.  0 530 873 49 67 numaralı telefonu arayarak yardım alabilirsiniz.

Ödül alma sıralamasında birden fazla aynı puanı alan yarışmacı olursa ne olacak?

Ödül alma sıralamasında aynı dereceyi paylaşan yarışmacı sayısı birden fazla olması durumunda aynı dereceyi paylaşan öğrencilerin  doğum tarihi küçük olan öncelikli olacaktır. Yine aynısı ise kura çekilecektir. Veli sınavında ise eşitlik durumunda öğrenim durumu düşük olan veli birinci olacaktır. Aynı ise doğum tarihi küçük olan yine aynı ise kura ile belirlenecektir.

Sınava Nerede ve Ne Zaman Gireceğimi Nasıl Öğreneceğim?

Sınav giriş belgeleriniz okuduğunuz okula gönderilecektir. Veliler ve Yüksekokul öğrencileri Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi'ni ((0372) 556 10 22) arayarak , 05308734967 telefon numarasına whatsapp , SMS yoluyla iletişeme geçip öğrenebilirler. Veli düzeyinde sınava katılanlar ile Yüksekokul öğrencileri sınav giriş kartlarını Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi'nden 3 mayıs 2018 den itibaren alabilirler

7'den 70'e Devrek Okuyor © Copyright 2016